Cumartesi, Temmuz 31, 2021
No menu items!

Geleceğin Para Birimleri: Kripto Para Nedir

Okumalısınız

Beylikdüzü’nde Çocukların Uçurtma Eğlencesi

Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uçurtma Şenliği’nde, Gürpınar Sahili’ni dolduran yüzlerce çocuk, uçurtma ve boyama atölyelerinde kendi...

Profesyonel-Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Fiyatları

Web sitesi tasarımının odak noktasına göre (müşteri, bölge, hedefler) profesyonel bir şekilde kurumsal kimlik gözetilerek veya doğru yönergelere uygun yapılması...

Küçükçekmece’de Korkutan Metrobüs Kazası

Küçükçekmece Cennet Mahallesi durağında metrobüs kazası meydana geldi. Bir metrobüsün durakta bekleyen metrobüse arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazaya...

Dünya Ekonomik Forumu yapılan araştırmalara göre dünyanın en büyük 74 ekonomisi içerisinde nüfusa oranla en çok kripto para kullanan ülke vatandaşları açıklandı. Listede Nijeryalılar günde yüzde 33 ile ilk sırada yer alırken Vietnam vatandaşları yüzde 21 ile ikinci, Filipinler yüzde 20 ile 3’üncü sırada yer aldı. Türkiye ise yüzde 16 ile dünyada 4’üncü, Avrupa’da ise ilk sırada yer aldı.

Kripto paraların Y kuşağının yatırımcı olarak piyasaya girişi ile birlikte her geçen gün popülaritesinin artmasıyla özellikle Afrika ve Asya’da yoğun olarak kullanılmaya başladı. Peki Kripto Para nedir? Takas işlemlerinde kullanılabilen, tamamen dijital, şifrelenmiş, sanal para birimidir. Aslen banka kartları ve kredi karları ile harcanılan aktarılan paralar da sanal paralardır.

Peki Kripto Para Yasal Mıdır?

Kripto paraların yasallığı ülkeden ülkeye değişmektedir. Bazılarında yasallık durumu hala belirsiz ya da değişkenken, bazı ülkeler kullanımına ve ticaretine açık açık izin vermektedir. Bazı ülkeler ise kripto para kullanımını yasakladı veya kullanıma sınır getirdi.

Kripto Para Birimleri Nelerdir?

Bitcoin bu sıralar adı en çok duyulanlardan bir tanesi. Her gün yeni bir rekor kırmaya devam eden Bitcoin, dün zirveye tırmandı. Dün akşam ilk kez 55.000 doların üzerine tırmanan Bitcoin, 56.425 dolara ilerledi. Bu yükselişte ağırlıklı olarak kurumsal alımların ve ilginin yarattığı olumlu rüzgarlar etkili olsa da Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın, kripto ara tutmanın nakit tutmaya göre daha avantajlı olduğunu söylemesidir.

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para Ethereum ise ilk kez 2000 doların üzerine tırmanarak 2031 doları gördü. Ethereum son 1 haftada yatırımcısına dolar bazında yüzde 10 kazandırdı.

Kazandıran Polkadot

Bu haftanın en dikkat çeken kripto parası Binance Coin’de yükseliş sürüyor. Binance Coin son 24 saatte yüzde 23 yükseldi. Bu kripto paradaki haftalık yükseliş yüzde 124’ü buldu.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

- Reklam -

Güncel Haberler

Beylikdüzü’nde Çocukların Uçurtma Eğlencesi

Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uçurtma Şenliği’nde, Gürpınar Sahili’ni dolduran yüzlerce çocuk, uçurtma ve boyama atölyelerinde kendi...
- Reklam-

Buna Benzer Diğer Makaleler

- Reklam -