Cuma, Nisan 16, 2021
No menu items!

Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır: Son Zamanın Trendler

Okumalısınız

Ekrem İmamoğlu İle Babasının “Dolandırıcılık” İddiasıyla Yargılandığı Davaya Ret Kararı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile babası Hasan İmamoğlu’nun Beylikdüzü’ndeki inşaatlarında hileli davranışta bulunarak 3 müşteriyi aldattıkları iddiasıyla...

Beylikdüzü’nde İki İş Yerine Aynı Gecede Soyan Şüpheli Yakalandı

Beylikdüzü’nde aynı gece iki iş yerini soyan şüpheli yakalandı. İstanbul Beylikdüzü ilçesinde faaliyet gösteren bir emlak ofisi ile bir...

Beylikdüzü E-5’te İki Araç Kaza Yaptı: 2 Yaralı

E-5 Beylikdüzü Haramidere istikametinde 2 aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2 kişi yaralanarak hastaneye kaldırıldı. Bölgede trafik yoğunluğu...

Popülerliğini yeni kazanan ama 2020’de kullanıma sunulan Clubhouse son günlerde sosyal medya kullanıcılarının en merak ettiği sosyal platformlardan biri oldu. Kullanıcılarına sesli sohbet odaları üzerinden etkileşim imkanı sunan uygulama, davetiyeye dayalı üyelik sistemiyle Facebook ve Twitter gibi diğer birçok sosyal ağ uygulamasından farklı. Peki Clubhouse nedir, nasıl kullanılır, nasıl üye olunur? İşte tüm detayları.

2020 yılında Alpha Exploration Co. Yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş, sesli sohbet odaları olan etkileşim imkanı sunan bir platform.

Facebook ve İnstagramdan’dan farklı olarak video ya da görüntü paylaşımı yapılmayan Clubhouse uygulamasında, kullanıcılar ilgilerini çeken konularda sohbet odalarına girerek sesli etkileşim yoluyla konuşmalara katılabiliyor.

Bekleme listesine girmeden uygulamaya üye olmak için uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davetiye almak gerekli.

Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Sesli iletişim imkanı sağlayan Clubhouse konu başlığına göre kurulan sohbet odalarında kullanıcılar, sohbetin yöneticisinden izin aldıkları takdirde sohbete dahil olabiliyor ya da dinleyici olarak katılabiliyorlar.

Ses dışında, gönderi, fotoğraf ya da video paylaşımı yapılmıyor.

Clubhouse Nasıl Üye Olunur?

Şu an sadece İOS kullanıcılarına sunulan bu uygulamayı öncelikle telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Kullanıcı adınızı seçerek SMS yoluyla hesabını doğruladıktan sonra bekleme listesine alınıyorsunuz. Halihazırda uygulamaya üye olan bir kullanıcının davetiye göndermesi durumundaysa bekleme listesine alınmadan üyeliğiniz tamamlanıyor.

Üyelik işleminiz tamamladıktan sonra istediğiniz ya da ilginizi çeken farklı konularda sohbet odalarına girerek konuşmalara dahil olabilir ya da dinleyici olabilirsiniz.

Android cihazlar içinde geliştirilmekte olduğunu belirtiliyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

- Reklam -

Güncel Haberler

Ekrem İmamoğlu İle Babasının “Dolandırıcılık” İddiasıyla Yargılandığı Davaya Ret Kararı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile babası Hasan İmamoğlu’nun Beylikdüzü’ndeki inşaatlarında hileli davranışta bulunarak 3 müşteriyi aldattıkları iddiasıyla...
- Reklam-

Buna Benzer Diğer Makaleler

- Reklam -