Pazartesi, Ekim 25, 2021
No menu items!

Clubhouse Nedir, Nasıl Kullanılır: Son Zamanın Trendler

Okumalısınız

Grip Vakaları Arttı Turşuya Akın Ettiler

Grip vakalarının artmasıyla bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler turşuya yöneldi. Kemerburgaz’daki Turşucu Köyü’nde turşu satışlarında artış yaşandı: Turşucu Köyü’nde bulunan...

Beylikdüzü’nde Müşteri Olarak Bindiği Taksiyi Çaldı, 3 Gün Taksicilik Yaptı

Beylikdüzü’nde müşteri olarak bindiği taksiyi çalan kişi 3 gün boyunca taksicilik yaptı. Avcılar’da yakalanan 11 ayrı suç kaydı bulunan...

Türkiye Kaykay Şampiyonu Beylikdüzü’nde

Yaşam Vadisi 2. Etapta bulunan Skate Park’ta gerçekleştirilecek organizasyonda 19 erkek (5 milli sporcu), 5 kadın (2’si milli sporcu)...

Popülerliğini yeni kazanan ama 2020’de kullanıma sunulan Clubhouse son günlerde sosyal medya kullanıcılarının en merak ettiği sosyal platformlardan biri oldu. Kullanıcılarına sesli sohbet odaları üzerinden etkileşim imkanı sunan uygulama, davetiyeye dayalı üyelik sistemiyle Facebook ve Twitter gibi diğer birçok sosyal ağ uygulamasından farklı. Peki Clubhouse nedir, nasıl kullanılır, nasıl üye olunur? İşte tüm detayları.

2020 yılında Alpha Exploration Co. Yazılım şirketi tarafından geliştirilmiş, sesli sohbet odaları olan etkileşim imkanı sunan bir platform.

Facebook ve İnstagramdan’dan farklı olarak video ya da görüntü paylaşımı yapılmayan Clubhouse uygulamasında, kullanıcılar ilgilerini çeken konularda sohbet odalarına girerek sesli etkileşim yoluyla konuşmalara katılabiliyor.

Bekleme listesine girmeden uygulamaya üye olmak için uygulamayı kullanan bir kullanıcıdan davetiye almak gerekli.

Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Sesli iletişim imkanı sağlayan Clubhouse konu başlığına göre kurulan sohbet odalarında kullanıcılar, sohbetin yöneticisinden izin aldıkları takdirde sohbete dahil olabiliyor ya da dinleyici olarak katılabiliyorlar.

Ses dışında, gönderi, fotoğraf ya da video paylaşımı yapılmıyor.

Clubhouse Nasıl Üye Olunur?

Şu an sadece İOS kullanıcılarına sunulan bu uygulamayı öncelikle telefonunuza indirmeniz gerekiyor. Kullanıcı adınızı seçerek SMS yoluyla hesabını doğruladıktan sonra bekleme listesine alınıyorsunuz. Halihazırda uygulamaya üye olan bir kullanıcının davetiye göndermesi durumundaysa bekleme listesine alınmadan üyeliğiniz tamamlanıyor.

Üyelik işleminiz tamamladıktan sonra istediğiniz ya da ilginizi çeken farklı konularda sohbet odalarına girerek konuşmalara dahil olabilir ya da dinleyici olabilirsiniz.

Android cihazlar içinde geliştirilmekte olduğunu belirtiliyor.

- Reklam -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya yazınız

- Reklam -

Güncel Haberler

Grip Vakaları Arttı Turşuya Akın Ettiler

Grip vakalarının artmasıyla bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenler turşuya yöneldi. Kemerburgaz’daki Turşucu Köyü’nde turşu satışlarında artış yaşandı: Turşucu Köyü’nde bulunan...
- Reklam-

Buna Benzer Diğer Makaleler

- Reklam -